Służba liturgiczna

Servire Domino in laetitia

Służba liturgiczna naszej Parafii liczy około 50 osób.
Składa się ona z :
1. Dwóch Ceremoniarzy
2. Dziewięciu Lektorów
3. Czterdziestu Ministrantów

W każdą Sobotę przeprowadzane są zbiórki dla ministrantów, na których ministranci uczą się nowych rzeczy teoretycznych; np. Historii Kościoła i Chrześcijaństwa. Uczą się również rzeczy praktycznych; np. jak prawidłowo posługiwać przy ołtarzu, jak używać różnych przedmiotów liturgicznych, jak rozróżniać różne szaty liturgiczne oraz inne westymenta.

Nasi ministranci biorą również udział w różnych konkursach i zawodach na szczeblu diecezjalnym jak i ogólnopolskim. Grają w pingponga, w szachy i co roku biorą udział w ogólnopolskich zawodach w szachy w Starachowicach (Grupa GAMBIT).
Ministranci trenują grę w piłkę nożną na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zadrożu pod okiem pana Damiana Boronia.