W związku z rocznicą 750 lecia lokacji wsi Zadroże, 30 maja druhowie strażacy z OSP Zadroże, korzystając ze specjalnego podnośnika, wydobyli z mniejszej wieży naszego kościoła Kapsuły Czasu. Zostały one tam umieszczone 31 maja 1989r., a ich wnętrze kryło w sobie ciekawą z punktu widzenia historii naszej parafii i regionu zawartość. Były to wycinki prasowe z „Dziennika Polskiego” datowane na 12 maja 1989r., pieniądze, którymi się uwcześnie posługiwano, ziemia z naszego parafialnego cmentarza, kamień z Góry Kalwarii z Palestyny, jubileuszowe obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia – Pani Zadroskiej znajdującym się w głównym ołtarzu oraz dokument opisujący całe wydarzenie wraz z podpisami niektórych parafian na czele z ks. Proboszczem Kazimierzem Ostrowskim. Okazją do utworzenia owej Kapsuły w roku 1989, był remont kościoła, z dużym przedsięwzięciem wymiany dachu, który został pokryty miedzianą blachą. To piękny fragment historii naszej parafii o którym warto pamiętać. Jest ono bowiem świadectwem troski naszych przodków o dobro duchowe i materialne naszej parafii.