Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tegoroczny Adwent. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w pamiątce Bożego Narodzenia. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez Roraty, rekolekcje, spowiedź adwentową. Niech ten okres będzie czasem pogłębiania swojej relacji z Bogiem, który przychodzi.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• We wtorek – św. Andrzeja, Apostoła
  • W piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

3. W tym tygodniu przypadają również:

• I środa miesiąca – oddajemy cześć św. Józefowi
  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
  • I niedziela miesiąca – adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 różaniec do Najdroższej Krwi Chrystusa.

4. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, czas na modlitwy osobiste i wspólnotowe w intencji ojczyzny i spraw prywatnych.

5. Zapraszamy na Roraty ku czci Matki Bożej. Trwają one od poniedziałku do piątku rano o 6.30 i wieczorem dla dzieci i młodzieży o 17.00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nich. Prośmy Maryję, aby pozwoliła nam owocnie przeżyć czas Adwentu

6. Dziś poświęciliśmy opłatki wigilijne. Od jutra, tj. 29 listopada, Pan Organista, będzie je roznosił. Rozpocznie od Parafian od Skały.

7. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Mała w cenie 7 zł, duża 18 zł.

8. We wtorek, 30 listopada, ze względu na spowiedź w parafii w Sąspowie, będzie tylko jedna msza św. o godz. 6.30. Nie będzie mszy wieczornej.

9. W przyszłą niedzielę, dzieci przystępujące do I Komunii Świętej, będą miały pobierane miary strojów komunijnych. Do górnej salki na wikariacie zapraszamy:

• O godz. 14.00 – dziewczynki
  • O godz. 14.45 – chłopców

Prosimy o wpłacenie podczas przymiarki zaliczki w wysokości 100 zł.

10. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na Kościoły Wschodnie.

11. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

12. Na rzecz ośrodków dla cudzoziemców i placówek przygranicznych im pomagających, zebraliśmy w minioną niedzielę 737 zł. Bóg zapłać za ten dar.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 250 zł. Na sobotę zapraszamy rodziny: Cygankiewicz, Jana Glonka, Roberta Śladowskiego, Roberta Głowackiego, Tadeusza Sowulę, Władysława Głowackiego.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.