1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tegoroczny Adwent. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w pamiątce Bożego Narodzenia. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez Roraty, rekolekcje, spowiedź adwentową. Niech ten okres będzie czasem pogłębiania swojej relacji z Bogiem, który przychodzi.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W środę – św. Andrzeja, Apostoła
  • W sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

3. W tym tygodniu przypadają również:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo o godz. 16.00, Różaniec i modlitwy.
  • I niedziela miesiąca – adoracja przeniesiona zostaje na IV Niedzielę Adwentu

4. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, litania do Serca Pana Jezusa, koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Zapraszamy na Roraty ku czci Matki Bożej, rano o 6.30 i wieczorem dla dzieci i młodzieży o 17.00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nich. Prośmy Maryję, aby pozwoliła nam owocnie przeżyć czas Adwentu

6. Dziś poświęciliśmy opłatki wigilijne. Od jutra, tj. 28 listopada, Pan Organista, będzie je roznosił. Rozpocznie od Parafian z ul. Krakowskiej od strony Skały.

7. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Małe w cenie 9 zł, duże 20 zł.

8. Zmieniamy tajemnice Różańcowe. Od 1 grudnia modlimy się o pokój, za Ojczyznę, za naszą Parafię i dobre owoce przyjęcia Jezusa za naszego Króla.

9. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na Kościoły Wschodnie.

10. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

11. Osoby, które są zainteresowane dofinansowaniem instalacji fotowoltaicznych, i pomp ciepła, zaproszone są na spotkanie, które odbędzie się 30 listopada o godz. 17.00 w budynku OSP w Trzyciążu.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 210 zł. Na sobotę zapraszamy rodziny: Kowalczyk, Pieszczek, Będek, Pieszczek, Cader, Andrzeja Bąk.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.