Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

1.  Dziś II niedziela Adwentu. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Jakub Kuzia – wikariusz parafii św. Józefa Rzemieślnika w Dąbrowie Górniczej. Plan rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Godzinie Łaski o 12.00.

3. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, czas na modlitwy osobiste i wspólnotowe w intencji parafii, ks. Rekolekcjonisty i owocnego przeżycia rekolekcji.

4. Zapraszamy na Roraty ku czci Matki Bożej. Trwają one od poniedziałku do soboty rano o 6.30. Dzieci i młodzież zapraszamy na Roraty szczególnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

5. Dzieci Komunijne będą miały poświęcone medaliki i modlitewniki w środę na mszy św. Roratniej o godz. 17.00.

6. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Mała w cenie 7 zł, duża 18 zł.

7. Od 1 grudnia zmiana Tajemnic Różańcowych. Modlimy się za Ojczyznę, rodziny i chorych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 msza św. zbiorowa za zmarłych.

9. Obok gazetek przy wyjściu z kościoła znajdują się książeczki na temat tzw. „Godziny Łaski”, która wypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 12.00. Warto sobie uświadomić, jak ważna jest to godzina, którą można odprawić również w domu. Można złożyć ofiarę dobrowolną do puszki razem z ofiara na Kościoły Wschodnie.

10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielmoży zaprasza mieszkańców Wielmoży i parafii Zadroże na zapoznanie się z postępami prac remontowo- budowlanymi remizy OSP. Po placu budowy oprowadzą Państwa strażacy w dniu 12 grudnia w godzinach 10-12 oraz 17-19. Prace budowlane nowej części strażnicy planuje się zakończyć w kwietniu 2022r. Dzięki staraniom Zarządu OSP udało się pozyskać fundusze na długo oczekiwany remont zaplecza kuchennego. Fundusze pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego, Funduszu Sołeckiego oraz budżetu Gminy Sułoszowa. Pragniemy także wyremontować salę jadalną w starym budynku strażnicy. Niestety nie mamy możliwości pozyskać zewnętrznych funduszy na ten cel, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe. Nasi druhowie od 13 grudnia będą roznosić kalendarze noworoczne. Pozyskane z ich sprzedaży środki zostaną przeznaczone na dokończenie prac remontowych w starym budynku. Mamy nadzieję, że w kwietniu będziemy mogli zaprosić Państwa do wyremontowanej strażnicy, która będzie Państwu i kolejnym pokoleniom służyć przez długie lata. Liczymy na Państwa wsparcie i hojność.                                    

Z pozdrowieniami

Druhny i druhowie OSP Wielmoża

11. Pogrzeb ś.p. Krzysztofa Baranka rozpocznie się we wtorek o godz. 12.00.

12. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny: Gumulów, Skalskich, Bugaj, Glonek, Jana Frosika, Małgorzatę Borówkę.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.