Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

1.  Dziś III niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe. Prośmy o Światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty i dla nas, by ten czas przeżyć owocnie. Plan Rekolekcji:

  • Poniedziałek – dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania. Msze św. w godz. 9.30; 11.30; 16.00; 17.30. Spowiedź święta w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz po południu od 15.30 do 18.00.
  • We wtorek msze św. o godz. 6.30; 9.30;  16.00; 17.30. Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 9.30. Po mszy św. odwiedziny chorych w domach. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę
  • We wtorek – Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. Od 16 grudnia (czwartek) rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

4. Zapraszamy na Roraty ku czci Matki Bożej. Trwają one od poniedziałku do soboty rano o 6.30 – za wyjątkiem jutrzejszego dnia (13 grudnia). Dzieci i młodzież zapraszamy na Roraty szczególnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

5. Zapraszamy kandydatów przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne. Młodzież ze szkoły w Zadrożu w środę, na godz. 17.00, natomiast ze szkoły w Wielmoży w piątek również na godz. 17.00.

6. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Mała w cenie 7 zł, duża 18 zł.

7. Jutro obchodzimy rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Módlmy się za naszą Ojczyznę, o pokój, jedność i zgodę w niej.

8. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zadrożu informuję, że w przyszłą niedzielę, 19 grudnia od godz. 15.00 będą roznosić kalendarze na Nowy Rok. Druhowie będą posiadać maseczki i rękawiczki aby zachować reżim sanitarny.

9. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny: Wącławskich, Domagałów, Świdów, Gądków, Chmiest, Frosik.

11. Przypominamy, że można odliczyć od podatku darowizny na cele kultu religijnego. W kaplicy zamierzamy wstawić dwa witraże, natomiast przy ogrodzeniu kościoła będziemy stopniowo wstawiać metalowe przęsła. Chcemy także zakupić figurę św. Michała Archanioła i oddać całą nasza parafię pod Jego opiekę. Dla osób, które chciały by wspomóc finansowo prace przy naszej parafii, w gazetce parafialnej oraz gablocie znajdować się będzie numer konta naszej parafii.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.