Ogłoszenia Duszpasterskie na święto św. Rodziny

1.  Składam podziękowanie ks. Michałowi, ministrantom i lektorom za wystrój kościoła i przygotowanie szopki na Boże Narodzenie. Dziękuję za ofiarowanie choinek, dziękuję za przystrój ołtarza. Dziękuję również za wszystkie życzenia złożone od Parafian i instytucji.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • W poniedziałek święto św. Jana Apostoła
  • We wtorek święto św. św. Młodzianków – męczenników
  • W środę zapraszam na modlitwy na uczczenie i uwielbienie Ducha Świętego. Nie będzie Drogi Krzyżowej ze względu na trwająca Oktawę Bożego Narodzenia. O godz. 17.00 msza św., po niej modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z błogosławieństwem wody, oleju i soli.
  • W piątek o godz. 17.00 msza św. na zakończenie Starego Roku. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynno-błagalne.

3. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2022. Obchodzimy wtedy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Przed każdą mszą św. odśpiewamy hymn do Ducha Św. w celu uproszenia światła i mocy Ducha Św. na każdy dzień Nowego Roku. To również I sobota miesiąca, będziemy przepraszać za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Od 1.01 zmiana tajemnic różańcowych: modlimy się za Ojczyznę i o pokój na świecie.

5. W niedzielę 2.01 po każdej mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 wspólne modlitwy, zapraszam wspólnotę Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa.

6. Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty na dzień 31 grudnia („Sylwester”).

7. Od 31.12 rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła, która potrwa do 8.01. W niedzielę 9.01 chcemy uroczyście intronizować figurę św. Michała Archanioła. Pragniemy prosić o Jego pomoc i ochronę przed Złym Duchem. Zawierzymy Jego opiece naszą Parafię i jej mieszkańców.

8. Od jutra, tj. poniedziałku 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Rozpoczniemy ją od Wielmoży, od ul. Długiej. Woda święcona dostępna jest w naczyniu przy gazetkach. W domu przygotujmy biały obrus, świece i krzyż. Dzieci ze szkoły podstawowej zeszyt lub ćwiczenia do religii. Plan Kolędy dostępny jest w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii i w gazetce.

9. Jak było już wcześniej omawiane, chcemy dalej kontynuować prace przy ogrodzeniu. Na wiosnę ruszymy z budową chodnika wokół kościoła, w kaplicy wstawione zostaną trzy nowe witraże. Już teraz dziękuję za wszystkie złożone ofiary na te konkretne i inne prace wokół naszej świątyni.

10. Dnia 1.01 będzie można wylosować Słowo Boże na Nowy Rok. Znajdziemy je w koszyczku na stoliku z gazetkami

11. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.