1.  Uroczystość Bożego Narodzenia pozwala na głębokie przeżywanie tajemnicy przyjścia Boga do człowieka i dzielenie się tym, co w każdym z nas najlepsze.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • W poniedziałek święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa w kaplicy i w kościele na sumie. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na diecezjalny fundusz stypendialny.
  • We wtorek święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty. Święcimy wino
  • W środę święto św. św. Młodzianków – męczenników
  • W piątek święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie rodziny Naszej Parafii.
  • W sobotę o godz. 17.00 msza św. na zakończenie Starego Roku. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynno-błagalne.

3. W niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Obchodzimy wtedy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Przed każdą mszą św. odśpiewamy hymn do Ducha Św. w celu uproszenia światła i mocy Ducha Św. na każdy dzień Nowego Roku. To również I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 wspólne modlitwy.

4. Od 1.01 zmiana tajemnic różańcowych: modlimy się za Ojczyznę, o pokój na świecie i za kapłanów.

5. Z racji trwającej oktawy Bożego Narodzenia, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

6. Od środy 28.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Rozpoczniemy ją od Wielmoży. Woda święcona dostępna jest w naczyniu przy gazetkach. W domu przygotujmy biały obrus, świece i krzyż. Dzieci ze szkoły podstawowej zeszyt lub ćwiczenia do religii. Plan Kolędy dostępny jest w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii i w gazetce.

7. Składam podziękowanie ks. Michałowi, ministrantom i lektorom za wystrój kościoła i przygotowanie szopki na Boże Narodzenie. Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła i kaplicy. Dziękuję również za wszystkie życzenia złożone od Parafian i instytucji.

8. Dziś można wylosować Słowo Boże na Nowy Rok. Znajdziemy je w koszyczku na stoliku z gazetkami. Niech Słowo Boże prowadzi nas na drogach naszego życia w nowym 2023 Roku.

9. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny: Szewczyk, Jakielaszek, Michalczyk, Będek, Kijak, Cioch.