Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

1. Pragniemy jako Parafia i każdy osobiście uczcić Matkę Bożą Łaskawą w Jej Cudownym wizerunku, po rannej Mszy Świętej przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, o godz. 17:15 litania do Matki Bożej i zakończenie adoracji, o godz. 20:30 zapraszam na wspólny Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. W środę o godz. 20:00 adoracja i uwielbienie Maryi poprowadzi grupa uwielbienia „Adoramus”. Obraz pożegnamy 003.05.2024r. Po ostatniej Mszy Świętej.
  2. W tym tygodniu w liturgii:
  • W poniedziałek Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  • We wtorek Wspomnienie Św. Atanazego Bp. Obchodzimy Dzień Flagi RP,
  • W środę Wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika.
  • W środę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – Patronki Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja.
  • W sobotę Wspomnienie Św. Floriana.
  1. W pierwszą środę miesiąca czcimy Św. Józefa, w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania, w pierwszy piątek miesiąca i w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 Różaniec wynagradzający i po nim nabożeństwo majowe.
  2. W piątek o godz. 12:00 odpust ku czci Matki Bożej w kaplicy w Sułoszowej.
  3. W piątek o godz. 12:00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo światło Ducha Świętego dla młodzieży z naszej Parafii zdających egzaminy maturalne.
  4. W niedziele o godz. 10:15 Msza Święta o Boże błogosławieństwo opiekę Św. Floriana dla druhów i strażaków z Parafii oraz dla ich rodzin.
  5. Również w niedzielę panie ze Stowarzyszenia Dobrosław proszą o dobrowolną ofiarę dla podopiecznych tego Stowarzyszenia cierpiących na czterokończynowe porażenie mózgowe oraz dystrofię mięśni.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 250 zł, a na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Ewelinę Głowacką, Starzyk, Świda, Petlic, Tadeusza Kowalik i Czesława Kowalskiego.
  7. Od 01.05.2024r. Zmiana tajemnic różańcowych: modlimy się za Ojczyznę, o pokój, o prawną ochronę dzieci poczętych.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom Składamy najserdeczniejsze życzenia, opieki Matki Bożej Zadroskiej, obfitości łask Bożych i darów płynących od Ducha Świętego.