1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – NMP Wspomożycielkę Wiernych
  • W czwartek – św. Filipa Neri, prezbitera

2. Dzisiaj poświęcamy pola prosząc o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

3. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W piątek z racji czwartego piątku miesiąca o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, o godz. 18:00 Msza Św. na uczczenie i Uwielbienie Ducha Świętego. Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie oraz błogosławieństwo wody, soli, oleju, świec i innych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę 28.05 klerycy V roku przyjmą święcenia diakonatu. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość oraz pomoc przy różnych pracach.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Nauki będzie głosił ks. dr Karol Nędza z wydziału duszpasterstwa rodzin Kurii Biskupiej. O godz. 12:00 uroczysta Suma, na którą zapraszam całą asystę: druhów strażaków, orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów, Żywy Różaniec, Panie z KGW i Panie od feretronów. Odnowimy akt poświęcenia parafii Matce Bożej Pocieszenia. W Kaplicy różaniec ok. 8:20. Przewodniczyć mu będzie Róża MB Nawiedzenia.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sprzątanie w przyszłą sobotę (bez kwiatów), zapraszamy: Urszulę ŚWIDĘ, rodz. JAGLARZ, SZOSTEK, KMITÓW, ŚWIDÓW, ZAJĄC.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz z okazji dnia matki naszym kochanym mamom, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.