1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i dr Kościoła
  • We wtorek – święto NMP Anielskiej
  • W czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana, patrona proboszczów
  • W sobotę – święto Przemienienia Pańskiego

2. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

  • W środę jako I m-ca modlimy się do Matki Bożej Pocieszenia i św. Józefa;
  • W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwy do Boga Ojca, aby był znany i kochany, aby ustanowiono Święto ku czci Boga Ojca. W piątek wystawienie po mszy św.

4. Od 1 sierpnia zmiana tajemnic różańcowych: modlimy się za Ojczyznę, za rządzących i o pokój. Miesiąc sierpień to miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

5. 2 sierpnia będzie można oddać zużyty sprzęt AGD, elektryczny i elektroniczny na parkingu przy plebanii. Zbiórka od godz. 7.00. Przeznaczona ona jest na cele misyjne. Ofiary z racji poświęcenia pojazdów wyniosły 3040 zł. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę przez nasza parafię przejdzie pielgrzymka Krakowska. Jedna z grup zatrzyma się u nas na noclegu. Przyjmijmy serdecznie pielgrzymów otwierając swoje serca i drzwi domów.

7. W ramach obchodów 750 lecia lokacji Zadroża, w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 na placu szkolnym będzie wyświetlany film organizowany w ramach Kino pod Chmurką. Zaprasza Urząd Gminy oraz Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość, a także tym mieszkańcom Zadroża, którzy zadbali o wygląd i czystość naszej świątyni. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Balcerzak, Marchwiarz, Wodzińskich, Paprotny, Cedro, Siembab, Szatan.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej. Wszystkim, którzy będą wyjeżdżać życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku i powrotu do domu. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.