Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy dzień Migranta i Uchodźcy. Również dziś, odbywa się w Kościele w Polsce liczenie wiernych.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Wincentego a ‘Paulo, kapłana
  • We wtorek – św. Wacława, męczennika
  • W środę –    św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
  • W czwartek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • W piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewice i doktora Kościoła
  • W sobotę – św. Aniołów Stróżów

3. Od 1 października zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe. Rozpoczynać się ono będzie w kościele o 17.00, natomiast w kaplicy w Wielmoży – we wtorki o godz. 18.00. Po nabożeństwie msza święta. Zmieniamy również tajemnice różańcowe. Modlić się będziemy za Ojczyznę i za nasze rodziny.

4. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 na mszy świętej, dzieci z klas III będą miały poświęcone i rozdane Różańce.

5. W tym tygodniu przypadają:

• I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz po południu od 17.00.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
  • I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, a po nim nabożeństwo różańcowe.

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.00. Modlimy się wtedy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Bóg zapłać za złożoną ofiarę 1969 zł dla chorej Karoliny.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 150 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Natkaniec, Olesińskich, Helenę Rogozik, Stach, Kajców, Zofię Stec i rodz. Zębalów.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.