1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – zakończenie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych
  • W czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek – św. Marcina z Tours, biskupa, patrona Naszej Parafii
  • W sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od środy o godz. 16.30

3. W piątek 11 listopada przypada święto Patronalne Naszej Parafii. Msze św. jak w niedzielę. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszamy całą asystę, orkiestrę, druhów strażaków, Panie od feretronów, Różańca maryjnego i Krwi Pańskiej, dziewczynki do sypania kwiatków. Odpustowym kaznodziejom będzie o. Marek, kapucyn. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4. Również 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o Naszej Ojczyźnie.

5. Ks. Paweł Stec, były wikariusz naszej parafii, organizuję pielgrzymkę do Włoch w dniach 26 IV do 6 V 2023r. Cały program wyjazdu wraz z kosztami znaleźć można na stronie internetowej naszej parafii, w gablocie oraz gazetce.

6. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dzieło to pomaga katolikom, którzy żyjąc w różnych miejscach na świecie doznają prześladowania ze względu na wiarę.

7. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 10.15 będzie msza św. zbiorowa za zmarłych.

8. Podobnie jak w poprzednich latach, w dzisiejszą niedzielę będzie można zakupić znicze, wkłady i kwiaty na cmentarz. Sprzedaż w dolnej salce parafialnej, będą prowadzić ministranci i lektorzy z naszej parafii, a dochód z niej będzie przeznaczony na Fundusz Młodzieżowy.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy za pomoc w różnych pracach m.in. przy renowacji ogrodzenia na cmentarzu. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny: Ewę, Annę Gądek, Krawczyk, Marka Gądka, Mazelów, Bystroń.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.