Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

1.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – Matki Bożej Miłosierdzia
  • W środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W czwartek – św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy oraz św. Romana
  • W piątek – bł. Salomei, patronki miasta Skały i tamtejszej parafii.
  • W sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika, patrona naszej diecezji

3. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, czas na modlitwy osobiste i wspólnotowe.

4. Wyjątkowo w najbliższy piątek (zamiast przyszłego) odbędzie się msza św. na uczczenie i uwielbienie Ducha Świętego. O godz. 17.30 Droga krzyżowa. Prosimy o przekazanie tej informacji osoba spoza naszej parafii, które w tych modlitwach uczestniczą.

5. Za tydzień w niedzielę 21 listopada, decyzją Episkopatu Polski, będzie można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy oraz na Namioty Nadziei Caritas, które uruchamiane są w parafiach przygranicznych.

6. ZGK „Bolesław” podaje harmonogram wywozu odpadów dla mieszkańców Zadroża i Milonek:

  • Odpady wielkogabarytowe – 17 listopada
  • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 19 listopada
  • Zużyte opony (4 szt. na gospodarstwo) – 21 listopada

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła w Potrzebie. Zebrano na ten cel 1100 zł. Dziękujemy również za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Mieszkańcy Wielmoży zakończyli sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary i troskę o parafialny Dom Boży. Na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Wypchał, Karcz, Furgalińskich, Bierców, Maj, Kurek, Bień, Edwarda Wypchała.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.