4 października odbyła się doroczna pielgrzymka uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenów naszej diecezji. Mszę świętą o godz. 11.00 sprawował biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Wśród blisko 850 uczniów z 23 Szkół Podstawowych, znalazła się również grupa 23 uczniów ze szkoły w Zadrożu wraz z wychowawcą klasy ósmej, Panem Tadeuszem Łukasiewiczem oraz katechetą, ks. Michałem. Po zakończonej Eucharystii, przedstawiciele młodzieży naszej diecezji dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej Anielskiej, widniejącej w Kalwaryjskim wizerunku: – My, młodzież diecezji sosnowieckiej, przychodzimy do Ciebie, Matko Chrystusa, Matko Kościoła i nasza Matko. Przynosimy Tobie najcenniejszy dar, jaki mamy: całą naszą młodość. Ty, Matko, znasz nasze ograniczenia, ale również wszystkie nasze marzenia, plany na przyszłość i możliwości. Naucz nas Twojego zawierzenia, Twojej nadziei i Twojej miłości (…).