1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia – modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. W przyszłą niedzielę zaś, zacznie się Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół, Ojca, Syna i Ducha Świętego”. Starajmy się często czytać i rozważać Słowo Boże, które umacnia naszą wiarę i miłość do Boga. W naszej parafii działa grupa „Kręgu Biblijnego”, w czasie którego wspólnie czytamy, rozważamy i modlimy się Pismem Świętym. Spotkania odbywają się w każdy wtorek, w salce na wikariacie o godz. 18.00.

2. Dzisiaj w naszej parafii przypada również Niedziela Powołaniowa. Ze względu na coraz mniejszą liczbę kleryków, w tym roku po raz pierwszy nie będziemy gościć alumna naszego seminarium duchownego. Ks. Rektor dziękuję naszej wspólnocie parafialnej za modlitwę w intencji powołań, za składane ofiary materialne i duchowe. W intencji wszystkich ofiarodawców i przyjaciół seminarium, w każdy czwartek w kaplicy seminaryjnej sprawowana jest msza św.

3. Wystawienie Najśw. Sakramentu codziennie o godz. 17.00.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą sobotę (22 kwietnia) o godz. 16.00. Prosimy wszystkich o obecność, ze względu na ustalenie miejsc i podział ról. Bierzmowanie odbędzie się 3 czerwca (sobota) o godz. 16.00.

5. Gratulujemy naszej drużynie lektorskiej zdobycia pierwszego miejsca na diecezjalnych rozgrywkach w piłkę nożną na hali. Dzięki temu zwycięstwu, członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, będą reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski Ministrantów w Piłkę Nożną na hali odbywających się w czerwcu w Gnieźnie.

6. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę (23 kwietnia):

  • Dziewczynki – godz. 15.00
  • Chłopcy – godz. 15.30

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz złożenie ofiary. Na sobotę zapraszam rodziny: Bąk, Glanowskich, Synowiec, Grzebinoga, Kajca, Przybek.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, panu Jerzemu naszemu organiście z okazji dnia imienin, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.