1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika
  • W czwartek – uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela
  • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę – święto Niepokalanego Serca NMP

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 18:00 msza św., po niej Litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy asystę, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do poduszek. W czwartek zakończenie Oktawy, procesja do 4 ołtarzy oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. W parafii Sułoszowa – Odpust ku czci Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jest to IV piątek m-ca. O godz. 17:30 droga krzyżowa, o 18:00 Msza Św., po niej modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie, poświęcenie wody, soli, oleju i innych przedmiotów religijnych. Od godz. 20:00 razem ze scholą „Adoremus” będziemy przygotowywać się osobiście, rodziną, parafią aby poświęcić się Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten akt będzie odmówiony po Apelu, w całej Polsce i w parafiach poza granicami naszej Ojczyzny. Kto nie będzie mógł być w Kościele, może odmówić ten akt w domu. Akty można zabrać ze stolika.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

6. Również w piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 7:30 w Kościele i o godz. 8:00 w kaplicy w Wielmoży. Pamiętajmy o spowiedzi na zakończenie roku.

7. Zapraszamy na ostanie przedwakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego, we wtorek o godz. 18.45.

8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby Parafii oraz wszelką okazaną pomoc. Bóg zapłać za ofiary 130 zł od młodzieży do Bierzmowania.

9. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę, a na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Karcz, Rolków, Depta, Żuchowicz, Jolantę Sowulę, Marię Sowulę i rodz. Głowackich.10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask