Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1.  Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Zapraszamy na ostatnie msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 6.30, a dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed msza św. o godz. 16.30.

2. W piątek zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Należy odczytać fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1- 14). Następnie rozpocznijmy wspólną modlitwę i składanie sobie życzeń. Pełny obrzęd przeżycia Wieczerzy Wigilijnej wraz z fragmentem Ewangelii, znajdziemy w dodatku do naszej parafialnej gazetki. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu, tym bardziej, że Wigilia wypada w tym roku w piątek. Światełko Betlejemskie będzie stało w bocznym wyjściu

3. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Mszą Świętą Pasterską o godz. 24.00. Zapraszamy Orkiestrę oraz wiernych do licznego udziału. Ofiary zebrane na tacę przy okazji „Pasterki”, przeznaczone będą na „Fundusz Ochrony Życia”.

4. Za tydzień w niedzielę uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspominać w tym dniu będziemy także św. Szczepana – pierwszego męczennika. Po każdej mszy św. będziemy poświęcać owies, który dodaje się do paszy dla zwierząt i na wiosenny zasiew. Owies jest symbolem każdego ziarna. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Stypendialny.

5. W przyszły czwartek (23 grudnia) nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkania zostaną wznowione w Lutym.

6. Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty na dzień 31 grudnia („Sylwester”).

7. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na czwartek, 30 grudnia, zapraszamy rodziny: Petlic, Kot, Przybek, Pigulak, Kmita, Żwireckich, Herian. Proszę wybrać godzinę do południową lub po mszy św. o godz. 17.00.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.