1. Wraz z rozpoczęciem maja zaczynamy nabożeństwa majowe – w niedzielę i święta o godz. 15.45, w tygodniu w kościele po pierwszej mszy św., w kaplicy we wtorki o godz. 18.15, po nim msza św. Prosimy o odnowienie i udekorowanie krzyży i kapliczek.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Józefa, rzemieślnika
  • We wtorek – św. Atanazego, biskupa i dr Kościoła
  • W środę – MB Królowej Polski – głównej patronki Polski
  • W czwartek – św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków i Hutników
  • W sobotę – św. św. Filipa i Jakuba, Apostołów

3. W środę przypada święto Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flag państwowych i maryjnych. Porządek mszy jak w niedzielę.

4. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 16.30 oraz nabożeństwo majowe.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 wspólne modlitwy i różaniec do Krwi Pana Jezusa.

5.  Od 1 maja zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, o pokój i za rodziny.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 odbędzie się msza św. w intencji druhów strażaków i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich druhów i orkiestrę.

7. W środę na mszy o godz. 12.00, będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla zdających egzaminy maturalne z naszej parafii.

8. Próba dzieci przed I Komunią Św. w czwartek o godz. 18.30.

9. Próba młodzieży przed Bierzmowaniem w sobotę o godz. 15.00.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 18.00

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożenie ofiary. Na sobotę zapraszamy rodziny: BĄK, KRZEPKOWSKICH, MAZELÓW, GAWĘDÓW oraz panie Zofię i Agatę SAROTÓW.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.