1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • We wtorek –  św. Jana Bosko, prezbitera

2. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się za męskie i żeńskie zgromadzenia zakonne. W czasie każdej mszy św. błogosławieństwo świec. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

3. W przyszłą niedzielę czcimy św. Agatę, patronkę od pożarów, burz i powodzi. Po mszy św. poświęcimy sól, wodę i chleb.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wraz z ks. Michałem dziękujemy za otwarte drzwi domów i serc, za okazaną życzliwość i gościnność. Składamy podziękowanie za złożone ofiary na kościół w wysokości 103 tys. zł. oraz za ofiary „na Kolędę”. Pragniemy zwrócić uwagę na praktykowanie codziennej modlitwy, która jest najprostszą drogą do Boga i zbawienia. Szczególnie przypominamy o niedzielnych mszach św., o przygotowaniu i dziękczynieniu za dar Eucharystii i Komunii św., o zachowaniu skupienia i ciszy i nieprowadzenia rozmów, gdy jesteśmy już w świątyni.

Raz jeszcze dziękujemy za wszystko i prosimy, aby Nasza Pani Zadroska wypraszała dla każdej rodziny – szczególnie dla 10 nowych rodzin w naszej parafialnej wspólnocie – obfite łaski Bożego Błogosławieństwa.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

  • W środę jako I m-ca modlimy się do Matki Bożej Pocieszenia i św. Józefa;
  • W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 16.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 16.00.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

6. Od 1 lutego następuje zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się za Ojczyznę, Parafię oraz zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie.

7. Swoją działalność wznawia Krąg Biblijny. Zapraszamy na kolejne spotkanie we wtorek (31 stycznia) o godz. 17.30 w salce na wikariacie.

8. Organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium św. Anny oraz Najdroższej Krwi Pana Jezusa

W programie:

¨ Wizyta na Jasnej Górze i zawierzenie Matce Bożej

¨ Wizyta w Sanktuarium Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Częstochowie

¨ Wizyta w Sanktuarium św. Anny niedaleko Częstochowy

Wyjazd w sobotę 4 lutego o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30, w czwartek i piątek po mszy św., a w sobotę o 16.00.

10. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 380 zł. Na sobotę zapraszam rodziny: Kubik, Włodarczyków, Pabisek i Przybków.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.