1. W tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w piątek – Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika – głównego patrona diecezji sosnowieckiej

2. Jutro kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00. Proszę o ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie w procesji młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. O godz. 7:30, 9:00, 10:15 i 16.00. Proszę o przygotowanie Ołtarzy:

  1. przy Krzyżu rodz. Glonek
  2. przy remizie
  3. przy posesji rodz. Kurek
  4. przy figurze Serca Pana Jezusa

Proszę o asystę, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, od Feretronów, od Różańca, druhów strażaków, orkiestrę, dziewczynki z kl. III i IV do sypania kwiatków, chłopców z kl. III i IV do poduszek. O godz. 10:15 dzieci z kl. IV będą miały rocznicę I Komunii Św. Zapraszam te dzieci na próbę i na spowiedź w środę od godz. 16:30.

4. Od piątku przez osiem dni trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. i odmówieniu litanii do Serca Pana Jezusa, pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół Kościoła. Zapraszam każdego dnia asystę, dziewczynki do sypania kwiatków. W niedzielę procesja będzie po Mszy Św. o godz. 12:00. Uczcijmy tę Uroczystość przystępując do spowiedzi i Komunii Św., aby Pan nas umacniał, pocieszał i błogosławił. Piękną tradycją jest również udekorowanie swoich domów znakami religijnymi, nie tylko na drodze procesji, ale również w całej parafii. W zakrystii można nabyć piękne symbole eucharystyczne – duże po 4 zł i małe po 2 zł.

5. Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na XIX Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych dnia 19.06 o godz. 15:30 na Placu Konstytucji 3-go Maja. O godz. 14:00 na placu przykościelnym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny.

6. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę, a na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Duda, Bierca, Wiśniowskich, Woszczek, Poseł i Katarzynę Sowulę.

7. Sołtysi wsi Milonek i Zadroże informują o niezwłocznym wypełnieniu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw i dostarczenia do Urzędu Gminy.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławionego tygodnia i opieki Pani Zadroskiej.