1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Ritę
  • W środę – NMP Wspomożycielkę Wiernych.
  • W piątek – św. Filipa Neri, prezbitera

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o pomnożenie darów Ducha Św. oraz w sposób szczególny za trzech diakonów, którzy w sobotę 27.05 przyjmą święcenia kapłańskie. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

3. Dzieci komunijne obchodzą Biały Tydzień, by podziękować Jezusowi za dar I Komunii Świętej. Przez cały tydzień, do soboty włącznie, uczestniczą we mszy św. o godz. 17.15 i w nabożeństwie majowym.

4. W piątek z racji czwartego piątku miesiąca zapraszamy na modlitwy do Ducha Św. Nie będzie drogi krzyżowej. O godz. 18:00 Msza Św. na uczczenie i Uwielbienie Ducha Świętego. Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie oraz błogosławieństwo wody, soli, oleju, świec i innych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy..

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 12:00 uroczysta Suma, na którą zapraszam całą asystę: druhów strażaków, orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów, Żywy Różaniec, Różaniec do Krwi Pana Jezusa, Panie z KGW i Panie od feretronów oraz dzieci komunijne.

6. W środę przypada uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na modlitwę Różańcową, która poprowadzi Róża NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz. 16.45.

7. We wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość oraz pomoc przy różnych pracach.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sprzątanie w przyszłą sobotę (bez kwiatów), zapraszamy rodziny: Grzyb, Kocjan, Batko, Bierca, Petlic, Przybek, Baranek.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a w sposób szczególny matkom, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.