1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych
  • W środę – wszystkich wiernych zmarłych
  • W piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa

2. Zapraszamy w poniedziałek na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

3. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

  • W czwartek jako I m-ca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 16.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 16.30.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

4. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o godz. 7.30, 10.15 i 13.00. O godz. 12.15 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz. Po odprawieniu pięciu stacji, rozpocznie się na cmentarzu msza św. za zmarłych Parafian spoczywających na tutejszym i na innych cmentarzach. Zapraszamy orkiestrę i wiernych do licznego udziału i wspólnej modlitwy. Ofiary zbierane na tace w czasie mszy na cmentarzu przeznaczone będą nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

5. Od 1 listopada następuje zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się o pokój i za dusze w Czyśćcu cierpiące.

6. Drugi dzień listopada to tradycyjnie wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.15 i 17.00. Różaniec w kaplicy z wypominkami jednorazowymi o godz. 8.30. W kościele po mszy o godz. 10.15 odprawimy 5 stacji żałobnych za zmarłych. Różaniec z wypominkami jednorazowymi trwał będzie codziennie od wtorku do 8 listopada o godz. 16.30. W czasie oktawy będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki są następujące: potrzeba w tym czasie nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

7. Od Dnia Zadusznego będziemy duchowo przygotowywać się do parafialnego odpustu ku czci św. Marcina.

8. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę dobrowolną na rehabilitację dla Szymona, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik mięśni. Ofiary będą zbierały Panie ze Stowarzyszenia DOBROSŁAW.

9. W najnowszym numerze „Głosu św. Marcina” można znaleźć dodatek o odpustach Czym tak właściwie są odpusty i dlaczego warto się o nie starać? Czym różni się odpust cząstkowy od zupełnego i jakie są ich warunki spełnienia.

10. Podobnie jak w poprzednich latach, w dzisiejszą niedzielę będzie można zakupić znicze, wkłady i kwiaty na cmentarz. Sprzedaż w dolnej salce parafialnej, będą prowadzić ministranci i lektorzy z naszej parafii, a dochód z niej będzie przeznaczony na Fundusz Młodzieżowy.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny: Baranek, Seweryn, Pieszczek, Teresę Gądek, Chmiest, Pacia.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.