1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msza w kaplicy o godz. 9.00.
  • W środę – Nawiedzenia NMP, kończymy nabożeństwa majowe
  • W czwartek – św. Justyna, męczennika

2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocny. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy zaś okres komunii świętej wielkanocnej.

3. Rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, aby uczcić i uwielbić Serce Pana Jezusa. W kościele po I mszy św. wieczornej, w kaplicy we wtorki msza o godz. 18.15, a po niej nabożeństwo.

4. Od pierwszego czerwca zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, dzieci i młodzież oraz o pokój na świecie.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze będą ustawione w następujących miejscach:

1. Przy krzyżu na posesji rodz. Glonków
  2. Przy remizie
  3. Przy posesji rodz. Kurek
  4. Przy figurze Serca Pana Jezusa

Prosimy o pomoc sąsiadów przy organizacji ołtarzy.

6. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo i Różaniec wynagradzający o godz. 16.30.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. Po mszy św. o godz. 12.00 będzie nabożeństwo czerwcowe. Ze względu uroczystość Bierzmowania o godz. 16.00, nie będzie modlitw po południowych.

7. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania będzie w sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00. Po niej odbędzie się próba generalna. Obecność obowiązkowa.

8. We wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sprzątanie w przyszłą sobotę (bez kwiatów), zapraszamy rodziny: Siwieckich, Tarasin, Mazela, Panfic, Sarota, Drewniak.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.