Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, jutro drugi dzień świąt Święto NMP Matki Kościoła, w środę Wspomnienie Św. Rity, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, a w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Homilię będzie głosił i odprawi uroczystą Sumę za Parafian Ks. dr Łukasz Tkaczyk pracownik Kurii Biskupiej. Zapraszam całą asystę, druhów, strażaków, orkiestrę, Panie z KGW, od Feretronów, od Różańca i dzieci komunijne.
  3. Dla dzieci komunijnych przez cały tydzień trwa tak zwany Tydzień Biały jako podziękowanie Panu Jezusowi za dar Pierwszej Komunii Świętej. Spotykamy się na Mszy Świętej o godz. 17:30, po niej nabożeństwo majowe.
  4. W piątek nie będzie Mszy Świętej do Ducha Świętego ze względu na pielgrzymkę z dziećmi komunijnymi do sanktuarium Matki Bożej. Ta Msza Święta i nabożeństwo będą w ostatni piątek to jest 31.05.2024r. O godz. 17:30 Proszę o poinformowanie swoich znajomych, którzy uczestniczą w tej modlitwie o jej zmianie. O godz. 17:00 Róże Różańcowe pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia proszę o poprowadzenie Różańca.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie Ołtarzy przy Krzyżu, Remizie i na posesji rodz. Kurek.
  6. Są do nabycia książki o Matce Bożej Łaskawej i o Wandzie Malczewskiej.
  7. Nabożeństwa majowe w kościele po pierwszej Mszy Świętej, w kaplicy we wtorki o godz. 18:30 Msza Święta i nabożeństwo
  8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10:15
  9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby Parafii, aby dalej kontynuować i kończyć rozpoczęte prace przy kościele
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom Składamy najserdeczniejsze życzenia, opieki Matki Bożej Zadroskiej, obfitości łask Bożych i darów płynących od Ducha Świętego.