1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• We wtorek – święto Nawiedzenia NMP
  • W środę – św. Justyna, męczennika

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, aby uczcić i uwielbić Serce Pana Jezusa.

4. Od pierwszego czerwca zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, dzieci i młodzież oraz o pokój na świecie.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo i Różaniec wynagradzający o godz. 17.00.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. Ze względu na uroczystości 750 lecia Zadroża, nie będzie modlitw o godz. 15.00.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość oraz pomoc przy różnych pracach.

7. W sobotę módlmy się za diakonów, którzy przyjmą święcenia kapłańskie w katedrze sosnowieckiej.

8. Za tydzień będziemy przezywać 750 lecie lokacji wsi Zadroże. O godz. 14.30 msza święta na placu przy Szkole Podstawowej, podczas której będziemy dziękować za otrzymane dobra dla całej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy.

9. Osoby, które wyjeżdżają na kolonię z nasza parafią, proszone są o zabranie z zakrystii kart, wypełnienie ich i przyniesienie do jutra (30 maja).

10. Wszystkich chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Służby Liturgicznej w naszej parafii (ministrantów) zapraszamy na zbiórkę w przyszłą sobotę (4 czerwca) na godz. 10.00.

11. Na kolejne spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem zapraszamy:

• Młodzież ze szkoły w Wielmoży – w środę na godz. 16.45
  • Młodzież ze szkoły w Zadrożu – w czwartek na godz. 16.45

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sprzątanie w przyszłą sobotę (bez kwiatów), zapraszamy rodziny: PÓŁTORAK, PETLIC, DOMAGAŁA, SZOSTEK, OSTOJA, PIĘTA, GLONEK, WITEK.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.