1. W tygodniu w liturgii: w środę rozpoczynany Wielki Post, który ma za cel przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Posypanie głów popiołem na Mszach Św. o 7:30, 9:00, 10:15 i 17:00. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły tj. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lżejsze.

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwy codziennie o 16.30.

3. Nabożeństwo drogi krzyżowej: w piątki o 16:30 w Kościele i Msza Św., w kaplicy o 17:30 i Msza Św., nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o 15:40. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.

4. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej msza św. na uwielbienie i uczczenie Ducha Św. Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie, poświęcenie oleju, wody, soli, świec i innych przedmiotów. Zapraszamy.

5. Od Środy Popielcowej na Ołtarzu Św. Anny będzie wystawiona parafialna Księga Trzeźwości z intencją podjęcia abstynencji.

6. Od dziś zaś jest wystawiona lista osób zobowiązujących się do całodziennego postu o chlebie i wodzie i odmówienia w tym dniu litanii do Św. Józefa w intencji nowych powołań kapłańskich w diecezji sosnowieckiej.

7. W kinie „Kijów” i sieci Multikino na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie będzie wyświetlany film religijny „Opiekun” opowiadający historię rozpadającego się małżeństwa i rodziny, której dopomaga św. Józef. Będzie można go zobaczyć w dniach 24 i 25 luty.

8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 400 zł, a na sobotę zapraszam rodziny: Justynę Mazelę, Sowulów, Lubińskich, Kowalskich, Małysów, Michalskich i Bugaj.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego.