1. W tygodniu w liturgii: w środę rozpoczynany Wielki Post, który ma za cel przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Posypanie głów popiołem na Mszach Św. o 7:30, 9:00, 10:15 i 17:00. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły tj. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lżejsze. Nabożeństwo do Matki Bożej i Św. Józefa o 16:30. W Środę Popielcową zbierać będziemy do puszki ofiary na pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

2. W I czwartek m-ca modlitwy za kapłanów i o nowe powołania o 16:30, w I piątek m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Najśw. Sercu P. Jezusa. Spowiedź przed godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30, Msza Św. i po niej wystawienie Najśw. Sakramentu. W I sobotę m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 16:15. W I niedzielę m-ca po każdej Mszy Św. Modlitwy adoracyjne, o godz. 15:00 koronka ku czci Bożego Miłosierdzia i Różaniec ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

3. Nabożeństwo drogi krzyżowej: w piątki o 16:30 w Kościele i Msza Św., w kaplicy o 17:30 i Msza Św., nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15:45. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.

4. Od 1.03 zmiana tajemnic różańcowych: modlimy się za Ojczyznę, o pokój, o trzeźwość i nawrócenie grzeszników.

5. Od Środy Popielcowej na Ołtarzu Św. Anny będzie wystawiona parafialna Księga Trzeźwości z intencją podjęcia abstynencji oraz lista osób zobowiązujących się do całodziennego postu o chlebie i wodzie i odmówienia w tym dniu litanii do Św. Józefa w intencji nowych powołań kapłańskich w diecezji sosnowieckiej.

6. W piątek czcimy Św. Kazimierza, królewicza. O godz. 12:00 w kaplicy Msza Św. odpustowa, którą odprawi ks. Karol Nędza z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. O godz. 11:15 zapraszamy na Różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa pw. Św. Kazimierza.

7. Spotkania Kręgu Biblijnego będą odbywać się we wtorki po pierwszej wieczornej mszy św. o godz. 17.30. Zapraszamy!

8. Caritas rozpoczyna akcję Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia, do których przez cały okres Wielkiego Postu składamy ofiary – wyrzeczenia łącząc się z cierpiącym Chrystusem.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

10. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 200 zł, a na sobotę zapraszam rodziny: Guz, Pieszczek, Michalskich, Annę Gil, Sylwię Poseł, rodz. Cyganków i Kołodziejczyk.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego.