1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• We wtorek –  św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła
  • W środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W piątek – uroczystość NSPJ. Odpust w parafii Sułoszowa. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów
  • W sobotę – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika – głównego patrona naszej diecezji

2. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję za piękne przygotowanie czterech ołtarzy, paniom od feretronów, od Żywego Różańca i Różańca Najdroższej Krwi, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom którzy nieśli poduszki eucharystyczne, panom od baldachimu, ministrantom i lektorom, panu organiście i kościelnemu, policji z Wolbromia i druhom strażakom zabezpieczającym bezpieczeństwo na drodze, wszystkim za modlitwę i udział w procesji. W czwartek zakończenie oktawy, po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. We wtorek o godz. 19:00 nabożeństwo Fatimskie. O ubranie i poniesienie w procesji figury Matki Bożej proszę mieszkańców ul. Widokowej, Wesołej i Spokojnej.

5. W zakrystii dla wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa jest przygotowana nowenna przed świętem Najdroższej Krwi przypadającej 1 lipca. Prosimy o jej odebranie.

6. W sobotę i niedzielę odbędzie się Przegląd Orkiestr Wojskowych w Skale. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

7. Siostry z Pisarówki na Ukrainie serdecznie dziękują tym parafianom, którzy przekazali dary dla ich podopiecznych tj. samotnym matkom i dzieciom z ubogich rodzin.

8. Ogólnopolskie czuwanie czcicieli i grup modlitewnych św. Ojca Pio odbędzie się w sobotę 17.06 w Łagiewnikach w godz. 14:00 do 24:00.

9. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie, we wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

10. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 350 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Lipów, Mazelów, Przybków, Włodarczyk i Piasnych.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego.