1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – święto NMP Nieustającej Pomocy
  • We wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • W środę – uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła

2. W uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana w kaplicy. Ofiary z mszy św. w tym dniu przeznaczone będą na Stolicę Apostolską.

3. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00;
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

4. Od 1 lipca zmieniamy Tajemnice Różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, o pokój i za ludzi uzależnionych od alkoholu.

5. Miesiąc Lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Będziemy modlić się litanią w tejże intencji.

6. Siostry Norbertanki wraz z ks. Kapelanem zapraszają na Sumę Odpustową w środę ku czci Apostołów Piotra i Pawła o godz. 12.00.

7. 10 lipca (niedziela) organizowany jest wyjazd z naszej Parafii do Częstochowy na Jasną Górę na 31 Dziękczynną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. W programie również wizyta w Sanktuarium Krwi Chrystusa oraz w Sanktuarium Rodzin w Leśniowie. Więcej informacji w gablocie, parafialnej gazetce i stronie internetowej. Zapisać się można w zakrystii.

8. Rodzice, których dzieci wyjeżdżają na kolonię, proszeni są o dokonywanie całościowych wpłat.

9. Rozpoczynają się piesze pielgrzymki na Jasną Górę. W lipcu będziemy gościć i nocować następujące grupy:

• 3 lipca – Pielgrzymka Kalwaryjska (4 lipca msza św. dla tej grupy o godz. 5.00);
  • 10 lipca – Pielgrzymka z Trzebuni;
  • 12 lipca – pielgrzymka z Trzemeśni;
  • 16 lipca – pielgrzymka Paulińska ze Skałki (będą nocować w Wielmoży, następnego dnia o godz. 7.45 będzie msza św. i adoracja tejże grupy).

10. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby Parafii oraz wszelką okazaną pomoc.

11. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 230 zł., a na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Mazelów, Żelaznych, Kajców, Sowulów i Tokaj.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej. Na czas rozpoczynających się wakacji, dzieciom, młodzieży i wszystkim, którzy będą wyjeżdżać życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku i powrotu do domu. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Mszy św.