Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Jutro od godz. 8:00 udamy się z posługą do chorych, których prosimy zgłosić.
 2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do środy włącznie, możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne:
 • WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, adoracja do godz. 23:00
 • WIELKI PIĄTEK – od godz. 7:00 rozpoczynamy adorację w Ciemnicy o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, po niej liturgia Wielkiego Piątku, w czasie adoracji Krzyża będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. O godz. 21:00 zapraszamy na wspólną adorację przy Grobie Pańskim, którą poprowadzi chórek „Mocni Sercem”. O godz. 22:00 adorację poprowadzi wspólnota Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły tj. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Wartę przy Grobie pełni straż z Zadroża. Rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • WIELKA SOBOTA – trwamy w modlitwie i adoracji przy Grobie Pańskim. Zgodnie z tradycją polską poświęcamy pokarmy na stół wielkanocny, od godz. 9:00 w kościele, co pół godziny, w Wielmoży od godz. 9:00 rozpoczynając od ul. Wesołej, Kamieniec, w kaplicy, Podzamcze, ul. Krótka i Długa. Liturgię w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 19:00 przed kościołem. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego oraz naczynka na wodę święconą. Adoracja Pana Jezusa przez całą noc.
 • WIELKA NIEDZIELA – rezurekcja o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy całą Asystę, Panie z KGW, od Feretronów, Różańca Maryjnego i do Krwi Pana Jezusa, dziewczynki do sypania kwiatów, druhów, strażaków i orkiestrę.
 1. Zachęcamy do przystrojenia Krzyży przydrożnych i kapliczek z racji zbliżających się Świąt.
 2. Są do nabycia baranki i świece.
 3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a na sobotę na godz. 14:00 zapraszam rodziny: Glonek, Cygankiewicz, Śladowskich, Głowackich, Sowulów i Głowackich.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc przy organizacji jak i samym udziale w Drodze Krzyżowej: strażakom, osobą które przygotowały Krzyże do stacji, ministrantom wszystkim zaangażowanym w udział i modlitwę jak i niesienia Krzyża.
 5. W dniu 26.03.2024r. O godz. 19:00 w sali OSP w Trzyciążu odbędzie się zebranie w sprawie dofinansowania na nowe piece, pompy ciepła, szczegóły na plakacie.
 6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, opieki Matki Bożej Zadroskiej, obfitości łask Bożych i darów płynących od Ducha Świętego.