1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • W czwartek – bł. Bronisławę
  • W sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Modlitwy za Parafię.

3. Od 1 września zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców.

4. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. o błogosławieństwo w nauce i codziennej pracy w szkole – dla Zadroża o godz. 7.30, dla Wielmoży w kaplicy o godz. 9.00.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

6. W przyszła niedzielę po mszy o godz. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną, a więc klas „zerówek” i pierwszych.

7. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędą się dożynki ogólnopolskie, jako dziękczynienie za zabrane plony.

8. W sobotę również o godz. 11.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się spotkanie modlitewne wspólnoty Wojowników Maryi i ich rodzin.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 210 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Rzepków, Kałwów, Sareckich, Niedzielów, Różkiewicz, Żelazny i Grzywa.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.