Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj XXIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczynamy nią Tydzień Wychowania – dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Figurę ubiorą i poniosą w procesji : mieszkańcy Zadroża przy szosie, od rodz. Wypasków do Trzyciąża i Kamieniec. Prosimy o wykorzystanie kwiatów z ogródków. Na procesję przynosimy świece.
  • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św. na pamiątkę odnalezienia krzyża Pańskiego przez św. Helenę. O godz. 17.00 droga krzyżowa.
  • W środę święto Matki Bożej Bolesnej
  • W sobotę święto św. Stanisława Kostki. Św. Stanisława uczcimy w niedzielę, dlatego na godz. 12.00 zapraszam dzieci klas III i ze szkoły podstawowej. Również na tejże mszy św., młodzież złoży swoje wypełnione deklaracje o chęci przystąpienia do sakramentu Bierzmowania.
 3. W poniedziałek i wtorek nie będzie Wystawienia Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.
 4. Wieczór uwielbienia Boga odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Zapraszamy.
 5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę 2200 zł na pomoc migrantom i uchodźcom. W przyszłą niedzielę, Panie ze Stowarzyszenia „Dobrosław” gorąco będą prosić o ofiarę dla Karoliny, która cierpi na ciężkie zaburzenie neurologiczne (tzw. Zespół Retta). Dziewczynką opiekuje się tylko babcia. Wymaga kosztownego leczenia i terapii oraz specjalistycznego sprzętu.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 700 zł. Na sobotę zapraszam rodziny: Grzyb, Katarzyńskich, Welonczyk, Suder, Mazela, Przybek i Bień.
 7. Przy gazetkach pojawił się pojemnik z wodą poświęconą z egzorcyzmem i z dodatkiem poświęconej i egzorcyzmowanej soli. Niestety te praktyki poświęcenia stosowane od stuleci w kościołach, obecnie zanikły. W wielu świątyniach nie ma już nawet wody święconej w kropielnicach. Wodę ze zbiorniczka można zabrać do swojego domu i je regularnie poświęcać. W sytuacjach duchowo trudnych, można dolewać ją do wody w czajniku, dodawać do zup, itp. Czasem się mówi „boi się jak diabeł wody święconej”, ale czy w to wierzymy? Czy z wiarą z niej korzystamy? Czy posiadamy w swoim domu przy wejściu kropielnicę z wodą święconą?
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.