1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • W sobotę – św. Teresę od Jezusa, zakonnicę i dr Kościoła

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W kościele o godz. 17.00, w kaplicy w Wielmoży we wtorki o godz. 17.30. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych – szczególnie te, które przygotowują się do przyjęcia sakramentów I Komunii i Bierzmowania – zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki.

3. We wtorek do prowadzenia różańca w kościele zapraszam Różę p/w Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, w kaplicy zaś Różę p/w Świętego Kazimierza. W czwartek zapraszamy członków Róży p/w Świętego Józefa. Matka Boże prosi, abyśmy codziennie odmawiali Różaniec i w ten sposób wypraszali potrzebne łaski dla naszych rodzin, Kościoła i Świata. W tym niespokojnym czasie weźmy sobie głęboko do serc słowa Maryi i postarajmy się chociaż jeden raz w tygodniu uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.

4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie różańcowej polecać będziemy nauczycieli i wychowawców.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Za przyczyną Św. Jana Pawła II będziemy polecać naszą Ojczyznę, Kościół i młodzież. W dniu tym będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki, która będzie przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapewnia ona stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

6. Również w przyszłą niedzielę, młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać kremówki, z których dochód przeznaczony będzie na „Parafialny Fundusz Młodzieżowy”. Zakupu słodkości będzie można dokonać po Mszach Św. o godz. 10.15 oraz 12.00 w dolnej salce parafialnej. Cena: 6 zł.

7. W najbliższy czwartek 13 października o godz. 19.00, odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Figurę Matki Bożej ubiorą i poniosą w procesji, a także oprawę liturgiczną przygotują kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. Przynosimy na procesję świece.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy za ofiarę 1200 zł na Caritas Diecezjalną. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 270 zł. Na sobotę zapraszamy rodziny: Gamrat, Sowulów, Kalińskich, Bieniek, Borówków i Rybnik.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.