Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelistę
  • W środę – św. Jana Kantego, prezbitera
  • W piątek – św. Jana Pawła II, papieża

2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe. Rozpoczynać się ono będzie w kościele o 17.00, natomiast w kaplicy w Wielmoży – we wtorki o godz. 17.45.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty, a zarazem patrona Służby Zdrowia. Otaczamy modlitwą wszystkich lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz cały personel medyczny.

4. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary:

• 1850 zł z racji Dnia Papieskiego na dzieła „Fundacji Nowego Tysiąclecia”
  • 1120 zł od mieszkańców Kolonii Glanowskiej z racji Dnia Fatimskiego

6. W piątek jako IV m-ca o godz. 17.30 odbędzie się Droga Krzyżowa, o 18.00 Msza Św. na uczczenie i uwielbienie Ducha Św. Po niej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała i błogosławieństwo.

7. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci za zmarłych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, w ofierze Mszy Św. oraz Komunii Św. To jest dla nich najcenniejszy dar. Starajmy się również uporządkować groby swoich bliskich, a na tych które są wokół naszych grobów, a być może są już zaniedbane, zapomniane, zapalmy światło i również odmówmy modlitwę. Jeżeli takiego grobu nie odwiedza rodzina, to prosimy zgłosić go do kancelarii parafialnej.

8. Gorąco pragnę podziękować za udział w pogrzebie mojego taty. Za dar Mszy Św., Komunii Św., za modlitwę, zamówione Msze Św., za kwiaty i wyrazy współczucia.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 110 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: SKALSKICH, DZIOBA, PIWOWARCZYK, DROZDROWSKICH, GĄDEK, ADAMEK, Halinę i Annę BARANEK

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.