1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • We wtorek – św. Łukasza, Ewangelistę
  • W środę – bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana
  • W czwartek – św. Jana Kantego, kapłana
  • W sobotę – św. Jana Pawła II, papieża

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W kościele o godz. 17.00 (od środy), w kaplicy w Wielmoży w tym tygodniu wyjątkowo w środę o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.40. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych – szczególnie te, które przygotowują się do przyjęcia sakramentów I Komunii i Bierzmowania – zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. W poniedziałek rozpoczynamy peregrynację w naszej parafii Krzyża, który był adorowany przez Jana Pawła II w czasie jego ostatniej Drogi Krzyżowej oraz jego relikwii. Spotykamy się o godz. 17.00 przy figurze Pana Jezusa na przykościelnym parkingu. Znajdźmy czas w poniedziałek i we wtorek, aby powierzać Bogu swoje życie osobiste, małżeńskie i rodzinne. Dar modlitwy i adoracji złożony Bogu, na pewno będzie owocował i przyniesie wiele dobra duchowego. Na stoliku z gazetkami będzie można zabrać obrazek z modlitwą o owoce peregrynacji. Dwudniowy plan peregrynacji wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się w parafialnej gazetce.

5. Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski. Za przyczyną Św. Jana Pawła II polecamy naszą Ojczyznę, Kościół i młodzież. Wychodząc z kościoła, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki, która będzie przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapewnia ona stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

6. Również dziś, młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać kremówki, z których dochód przeznaczony będzie na „Parafialny Fundusz Młodzieżowy”. Zakupu słodkości będzie można dokonać po Mszach Św. o godz. 10.15 oraz 12.00 w dolnej salce parafialnej. Cena: 6 zł.

7. Podobnie jak w poprzednich latach, w najbliższą niedzielę 23.10., a także w ostatnią niedzielę miesiąca tj. 30.10., będzie można zakupić znicze, wkłady i kwiaty na cmentarz. Sprzedaż w dolnej salce parafialnej, będą prowadzić ministranci i lektorzy z naszej parafii, a dochód z niej będzie przeznaczony na Fundusz Młodzieżowy.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy kandydatom do sakramentu bierzmowania za ubranie figury i złożenie ofiary 880 zł z okazji Dnia Fatimskiego. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny: Marzec, Łazowy, Grysak, Gadek, Bak, Krzywda i Stefan.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.