1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – św. Franciszka z Asyżu
  • W środę – św. Faustynę Kowalską
  • W Piątek – święto NMP Różańcowej

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W kościele o godz. 17.00, w niedzielę o 15.45. W kaplicy w Wielmoży we wtorki o godz. 17.30. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych – szczególnie te, które przygotowują się do przyjęcia sakramentów I Komunii i Bierzmowania – zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki.

3. We wtorek do prowadzenia różańca w kościele zapraszam Różę p/w Matki Bożej Pocieszenia, w kaplicy zaś Różę p/w Zwiastowania NMP. W piątek zapraszamy członków Róży p/w Królowej Różańca Świętego. Matka Boże prosi, abyśmy codziennie odmawiali Różaniec i w ten sposób wypraszali potrzebne łaski dla naszych rodzin, Kościoła i Świata. W tym niespokojnym czasie weźmy sobie głęboko do serc słowa Maryi i postarajmy się chociaż jeden raz w tygodniu uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.

4. Dziękuję wszystkim Różom Różańcowym w Parafii (jest ich 10: 2 męskie i 8 żeńskich) za codzienne odmawianie Różańca w wyznaczonych intencjach. Dziękuję Zelatorom za prowadzenie i wszelkie sprawy organizacyjne. Niech Maryja, Królowa Różańca Świętego wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych rodzin.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

  • W środę jako I m-ca czcimy św. Józefa;
  • W czwartek jako I m-ca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne scholii „Mocni Sercem”. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga w naszej scholii parafialnej.

7. Mamy ogromną cześć, miłość i wdzięczność dla naszych zmarłych, których polecamy we mszy świętej, w wypominkach i przyjmując Komunię Świętą w ich intencji. Można już składać Wypominki za zmarłych – kartki na których można to zrobić są wyłożone na stolikach przy wyjściach ze świątyni. W kościele chcemy wprowadzić wypominki również przed mszą o godz. 7.30. Prosimy więc w czasie wypisywania naszych zmarłych bliskich na kartkach zwrócić uwagę na:

  • Miejsce wyczytywania (Kościół czy kaplica w Wielmoży)
  • Okres wyczytywania (jednorazowy, półroczny, roczny)
  • Wyraźną pisownie – szczególnie nazwisk (najlepiej dużymi literami)

8. Za 2021 rok pozostało jeszcze do odprawienia około 500 mszy św. pogrzebowych. Jest to dla nas fizyczno-prawną niemożliwością, aby sprawować je w miarę szybkim terminie, stad długi czas oczekiwania. Nasza propozycja, jako duszpasterzy jest taka, aby rodziny, które zamówiły te msze św., zastanowiły się nad przepisaniem niektórych z nich na msze święte zbiorowe lub przekazanie ich poza Parafię.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy także za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 300 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Gądków, Szostków, Drożyńskich, Gumulów, Furgalińskich

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.