Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą

1.  Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi. Po mszy. św. można złożyć ofiarę na rzecz ośrodków dla cudzoziemców i placówek przygranicznych im pomagających.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej
  • W środę – św. św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy wietnamskich, męczenników

3. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, czas na modlitwy osobiste i wspólnotowe w intencji ojczyzny i spraw prywatnych.

4. W poniedziałek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki i muzyków. Gorąco dziękujemy Panu Organiście Jerzemu za codzienną pracę w naszej parafii, dziękujemy chórkowi „Mocni Sercem” za wielbienie Boga śpiewem i modlitwą w czasie niedzielnych mszy św. i Wieczorów Uwielbienia. Dziękujemy Orkiestrze za udział i ubogacanie swoją muzyką liturgię mszy św. i podczas innych uroczystości. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski.

5. W bieżącym roku obchodzimy jubileusz 750-lecia wsi Zadroże. Przygotowując się do uczczenia tego wydarzenia w roku 2022, Gmina Trzyciąż wraz z OSP Zadroże poszukują dawnych zdjęć, informacji, tekstów pisanych, wszelkiego rodzajów archiwaliów – starych gazet, wycinków prasowych, zdjęć, zapisanych wspomnień ukazujących historię Zadroża. Materiały można dostarczyć do końca grudnia do szkoły w Zadrożu, Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Trzyciąż. Zwracamy się z prośbą o podzieleniem się rodzinnymi zasobami archiwalnymi.

6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego. Poprzez czytanie Pisma Świętego w grupie, gdzie możemy zapoznać się z symboliką słów, uwarunkowaniem historycznym czy kulturowym tamtego okresu, łatwiej możemy zrozumieć Słowo Bożego – ujrzeć właściwy Jego sens i przesłanie jakie niesie ze sobą. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 18.00 w salce na wikariacie.

7. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.Wyjazd 30 listopada (wtorek) o godz. 9:15. Koszt wyjazdu – 50 zł.

8. W parafii Sułoszowa odbędzie się cykl spotkań przygotowawczych do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Terminy przedstawiają się następująco:

• 26 oraz 27 listopada, godz. 18.30 (piątek-sobota)
  • 3, 4 oraz 5 grudnia, godz. 18.30 (piątek-niedziela)

Chętne pary prosimy o przyjście do kancelarii parafialnej, w celu odebrania wymaganych dokumentów.

9. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku, 29 listopada, Pan Organista, będzie je roznosił. Rozpocznie od Parafian od Skały.

10. Również za tydzień, będzie można zakupić w zakrystii świece Caritas. Mała w cenie 7 zł, duża 18 zł.

11. Serdecznie gratulujemy naszej ministranckiej drużynie piłkarskiej, która wczoraj zdobyła wicemistrzostwo w diecezjalnym turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

12. Pogrzeb śp. Stefanii Glonek odbędzie się 23 listopada (wtorek) o godz. 11:30.

13. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę350 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszam rodziny: Mirosława i Marcina Sowulów, Irenę Świdę, Antoniego Muzyka, Wiesława Paczyńskiego, Władysława Borówkę, Lidię Gołąb.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.