Po dwuletniej przerwie młodzi ludzie z Sosnowca i okolic, a także z naszej parafii, ponownie wzięli udział w weekendzie ewangelizacyjnym w Sławkowie, który w tym roku odbył się pod hasłem „Święty (s)pokój”. Młodzież wraz z animatorami przeżywała Mszę świętą, nabożeństwo pokutne, spowiedź, spotkania w grupach i nocne manewry. Uczestnicy poznawali siebie, ale przede wszystkim Boga.

Ponadto w trakcie weekendu młodzież mogła wziąć udział w tematycznych warsztatach. Hanna Ciszewska (psycholożka) mówiła o emocjach; Magdalena Fidler (fizjoterapeutka) – o budowie i potrzebach naszego ciała, Joanna Piotrowska (psychodietetyczka) podkreślała znaczenie odpowiednich nawyków żywieniowych, natomiast Sebastian Kuczek prowadził warsztaty z survivalu.

Swoim przeżyciem weekendu ewangelizacyjnego „Święty (s)pokój” dzieli się jedna z uczestniczek:

„Zarówno dla mnie, jak i dla wielu osób, był to pierwszy oazowy wyjazd. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, jak się tam odnaleźć i jak spędzę ten weekend po ciężkim tygodniu. Samo hasło wyjazdu „Święty (s)pokój” idealnie wpisuje się w potrzeby dzisiejszego świata. Na co dzień trudno znaleźć siłę i czas na chwilę skupienia, by pomyśleć o tym co ważne: o Bogu, swoim życiu i tym kim jestem.

Nie pamiętam wyjazdu, który naładowałby mnie tak pozytywną energią, jak właśnie wyjazd do Sławkowa. Motyw pokoju został dogłębnie omówiony przez animatorów, trafiłam na bardzo miłych ludzi. Odłączyłam się na chwilę od wymagającego świata, krzyczącego do mnie: „Rób coś opłacalnego”! Dowiedziałam się dzięki temu wiele o sobie. Co najważniejsze – zbliżyłam się do Boga i słuchałam, co chce mi powiedzieć.

Najpiękniejsze w tym wyjeździe było właśnie to, że we wszystkim, co robiliśmy, był Bóg. Cały czas czuć było Jego obecność między nami. Wspólna modlitwa, dobro, radość, kilka dni zanurzone w Jego miłosierdziu.  Prawdziwie mieszkał z nami Pan i za to bardzo dziękuję.” – dzieli się Emilia Stec

Wyjazd do Sławkowa to okazja dla młodzieży, nie tylko związanej z Ruchem, na doświadczenie żywego Kościoła. Organizowany jest dwa razy w ciągu roku, na jesień i wiosnę, przez rejon Sosnowiec Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.

W październikowym wyjeździe wzięło udział trzydziestu uczestników i kadra animatorska na czele z Sebastianem Kuczkiem (odpowiedzialny rejonu) i ks. Przemysławem Lechem (moderator rejonu).

zdjęcia: Jarosław Olesiński (DKS)