1. Rozpoczynamy renowację misji parafialnych. Serdecznie witamy ks. misjonarza dr Jana Koclęgę, prosząc dla Niego o światło Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa i zgłębiania Bożych prawd oraz naszej relacji z Bogiem. W poniedziałek msza św. z nauką ogólną godz. 8.00, o 10.00 w kaplicy i o 18.00. Na godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. We wtorek i środę msze święta w takim samym porządku.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Marka, Ewangelistę
  • We wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
  • W piątek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i dr Kościoła, patronkę Europy

3. Dzisiaj w naszej parafii przypada również Niedziela Powołaniowa. Witamy alumna z naszego seminarium, który będzie razem z nami modlił się o nowe powołania kapłańskie.

4. Wystawienie Najśw. Sakramentu codziennie do środy o godz. 17.30. Modlitwy za parafię, ojczyznę i o pokój na świecie. W piątek i sobotę wystawienie o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy miesiąc – maj. Prosimy o odnowienie i udekorowanie krzyży i kapliczek. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będzie to również I niedziela miesiąca. Po każdej Eucharystii wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej różaniec do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Na msze o godz. 12.00 zapraszamy młodzież, która zdaje egzaminy maturalne.

6. Zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za ojczyznę, o pokój i dzieci nienarodzone.

7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na leczenie i rehabilitację 16 letniej Magdy, chorej na dziecięce porażenie mózgowe.

8. W zakrystii do odebrania są karty zgłoszeniowe na kolonie. Prosimy o wpłatę zaliczki 400 zł.

9. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się 5 maja:

• Dziewczynki – godz. 16.00
  • Chłopcy – godz. 16.45

10. Ze względu na misje parafialne, we wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz złożenie ofiary. Na sobotę zapraszam rodziny: Łukasiewicz, Marzec, Paulewicz, Rech, Galickich, Goraj i Gil.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.