1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Rozważamy słowa  Ewangelii wg św. Łukasza „Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój Wam”. Starajmy się często czytać i rozważać Słowo Boże, które umacnia naszą wiarę i miłość do Boga. W naszej parafii powstała grupa „Kręgu Biblijnego”, w czasie którego wspólnie czytamy, rozważamy i modlimy się Pismem Świętym. Spotkania odbywają się w każdy wtorek, w salce na wikariacie o godz. 18.00. W najbliższy wtorek, ze względu na uroczystość MB Królowej Polski, spotkania nie będzie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• W poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i dr Kościoła
  • We wtorek – MB Królowej Polski – głównej patronki Polski
  • W środę – św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków i Hutników
  • W piątek – św. św. Filipa i Jakuba, Apostołów

3. We wtorek przypada święto Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flag państwowych i maryjnych.

4. Wraz z rozpoczęciem maja zaczynamy nabożeństwa majowe – w niedzielę o godz. 15.45, w tygodniu w kościele po pierwszej mszy św., w kaplicy we wtorki o godz. 18.30 msza św. i nabożeństwo majowe.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00 oraz nabożeństwo majowe.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 12.00 odbędzie się msza św. w intencji druhów strażaków i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich druhów i orkiestrę.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz złożenie ofiary. Na sobotę (bez kwiatów) zapraszam rodziny: Pieszczków, Kowalskich, Szczeparów, Grzyb, Machnik, Izdebskich.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy gorące życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Maryi i św. Patronów oraz obfitości Bożych Łask.