Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W poniedziałek –  św. Jana Bosko, prezbitera
  • W sobotę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę

2. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się za męskie i żeńskie zgromadzenia zakonne. W czasie każdej mszy św. błogosławieństwo świec. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

3. W sobotę czcimy św. Agatę, patronkę od pożarów, burz i powodzi. Po mszy św. poświęcimy sól, wodę i chleb.

4. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Gidel, do sanktuarium Najdroższej Krwi Pana Jezusa oraz na Jasną Górę. Wyjazd 5 lutego (sobota). Zapisy w zakrystii.

5. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

• We wtorek jako I m-ca modlimy się za wstawiennictwem św. św. Archaniołów i Aniołów Stróżów;
  • W środę jako I m-ca modlimy się do Matki Bożej Pocieszenia i św. Józefa;
  • W czwartek jako I m-ca modlimy się o za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 16.30;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 16.15.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

6. Od 1 lutego następuje zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się za Ojczyznę, o pokojowe rozwiązanie konfliktu na granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz za kapłanów i zakony.

7. Od lutego swoją działalność wznawia Krąg Biblijny. Zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek (3 lutego) o godz. 18.00 w salce na wikariacie.

8. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii i wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszam rodziny: Miga, Petlic, Niepsuj, Baranek, Justynę i Alicję Głowackie, Popiołkiewicz.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.