1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • We wtorek – poświęcenie Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu
  • W środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy
  • W czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W piątek – św. Klarę, dziewicę

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od wtorku od godz. 17.00. Modlitwy za Ojczyznę i parafię.

3. W środę wyrusza piesza pielgrzymka z Olkusza do Częstochowy. Wszystkich pielgrzymów polecamy opiece Maryi.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. O ubranie i poniesienie figury Maryi prosimy mieszkańców ul. Szkolnej i Poprzecznej.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 150 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Gadków, Eliasiewicz, Poroszewskich, Pasternak, Pieszczek, Pawlik.

6. Wyjazd pielgrzymki do Medjugorie w sobotę 12 sierpnia. O godz. 12.00 msza święta.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej. Wszystkim, którzy będą wyjeżdżać życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku i powrotu do domu. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.