1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła
  • We wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • W piątek – bł. Bronisławę

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Od 1 września zmieniamy tajemnice różańcowe. Modlimy się za Ojczyznę, dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców.

4. Wydarzenia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

  • W piątek jako I m-ca czcimy serce Pana Jezusa i wynagradzamy za grzechy własne i całego świata. Spowiedź rano przed godz. 7.00 oraz od godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do praktyki I Piątków Miesiąca i spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego;
  • W sobotę jako I m-ca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00.
  • W niedzielę jako I m-ca adoracja po każdej mszy św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  modlitwy wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

5. W piątek przypada 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W modlitwach polecajmy naszą Ojczyznę.

6. Dekretem ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, od dnia 1 września 2023 roku, posługę wikariusza w naszej parafii rozpocznie ks. TOMASZ LIPIEŃ – tegoroczny neoprezbiter. Zastąpi na tym stanowisku ks. Michała, który w Warszawie przygotowywać się będzie do wyjazdu na misje. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu, który znajduje się w gazetce parafialnej, a w którym przybliżona zostanie osoba naszego nowego wikariusza i katechety w Szkole w Zadrożu.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i parafialne konto oraz za wszelką życzliwość. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę 450 zł. Na sobotę bez kwiatów zapraszamy rodziny: Baranek, Szwajcowskich, Baranek, Gajda, Grysak, Tokaj, Orczyk, Pieszczek.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożych Łask, zdrowia duszy i ciała i opieki Pani Zadroskiej.